
Umělá inteligence
Umělá inteligence (v podobě algoritmů) je již běžnou součástí našeho života, byť si to mnohdy lidé ani neuvědomují. Potenciální přínosy dalších využití umělé inteligence jsou ohromné, a proto firmy angažující se v této oblasti budou mít o zákazníky postaráno.
Kybernetická bezpečnost
Hrozby digitálního světa se neustále vyvíjí a jsou všudypřítomné. Chránit svůj digitální život je stejně důležité jako chránit svoje zdraví. Tržby kyberbezpečnostních firem se budou i nadále přibližovat tržbám farmaceutických firem a v budoucnosti je i překonají.

E-commerce
Digitální technologie nepřestávají měnit vztahy mezi výrobci, prodejci a spotřebiteli. Kamenné pobočky se stávají stále zbytečnějšími a velcí e-commerce giganti postupně ovládají větší a větší podíl trhu.

Zdravotní péče
Nejen ve světle celosvětové pandemie vidíme, že sektoru zdravotnictví (zdravotnické vybavení a služby, léčiva) je nesmírně důležitý. Lidé po celém světě bohatnou a větší část svých příjmů investují do zdraví svého a své rodiny. S tím, jak se prodlužuje délka dožití, se také prodlužuje doba, po kterou lidé užívají pravidelně léky, což dále zvyšuje výnosy farmaceutických společností.

Spotřební sektor
Konzumní chování z lidské přirozenosti nezmizí, a proto společnosti z tohoto odvětví nezaznamenávají tak výrazné poklesy v dobách recese. My věříme jen těm největším hráčům, jelikož se mohou dlouhodobě udržet na trhu s nízkými maržemi díky ohromným obratům.

Vodohospodářství.
Často slýcháme, že v budoucnosti se povedou války nejenom o ropu, ale i o vodu. Tato komodita je kvůli celosvětovým změnám klimatu méně dostupná v mnoha zemích světa. I v Česku se stále hovoří o mizení spodní vody a prázdných studnách. Počet obyvatel za dalších 20 let naroste možná až o 2 miliardy a voda bude o to vzácnější. Firmy, které dodávají a čistí vodu, budou díky tomu navyšovat zisky.
Obnovitelné zdroje
Investice do zlepšování životního prostředí, resp. snižování zatížení, které má lidská činnost na životní prostředí, jsou stále vyšší. Čím dál více si lidé i z rozvíjejících se ekonomik uvědomují, že veškeré ekonomické bohatství nemá takovou hodnotu, pokud je obklopené oblakem jedovatých zplodin. To lze nejlépe pozorovat v Číně a v posledních letech i v Indii.

Čína & Indie
Region takzvané Velké Číny (Čína, Tchaj-wan, Hong Kong) a Indie je spolu se Spojenými státy americkými a vyspělou Evropou hlavním motorem růstu světového bohatství. Rizika spjatá s tímto regionem jsou z dlouhodobého hlediska kompenzována nadstandardními výnosy. Čína a Indie mají 2,8 miliardy obyvatel, kteří se snaží zvýšit svou životní úroveň. Čínské a indické zboží a služby se tak nemusí bát o odbyt a dlouhodobí investoři se proto nemusí bát o své investice.